POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
19-06-2020     - 31-08-2020  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Krakowski Spleen Stream
ZAPRASZA
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
http://www.Krakow.zaprasza.eu
miejsce:
Klub Betel
Plac Szczepański 3
BEZPŁATNE
ONLINE
» Wydarzenia inne
Krakowski Spleen Stream jest odpowiedzią Klubu Betel na lockdown. Projekt składający się z koncertów, wystaw, spotkań z pisarzami i setów DJ-skich został skomponowany w taki sposób, aby trafił do zróżnicowanej grupy odbiorców. Fokusowanie się na rodzimych, krakowskich artystów jest również wpisane w wieloletnią działalność Betelu. Wśród zaproszonych gości znajdują się zespoły: Neal Cassady, Constant Sunset, Gypsy and the Acid Queen, kolektywy: PUSSYMANTRA, NIC oraz pisarze Gaja Grzegorzewska, Łukasz Orbitowski, Piotr Oprządek, a także studenci i absolwenci krakowskich wyższych szkół artystycznych. Wydarzenia będą trwały od czerwca do sierpnia 2020 roku, wszystkie zostaną zarejestrowanie i nieodpłatnie transmitowane lub udostępnione w sieci.

PROGRAM WYDARZEŃ:

24 czerwca, godz. 20:00 - koncert i transmisja online
Gypsy And The Acid Queen
Gypsy and the Acid Queen to pseudonim artystyczny Kuby Jaworskiego - songwritera z Krakowa, który na koncie ma już bardzo dobrze przyjętą płytę, zatytułowaną "Gypsy and the Acid Queen" (zwycięstwo FAMY 2016, tytuł nadziei roku portalu so!music oraz ponad 200 zagranych koncertów w całej Polsce) oraz najnowsze wydawnictwo "Dni miłości/Noce cudów" (maj 2019). Koncerty Gypsiego to podróż przez gatunki, od songwriterskich ballad, elektronicznych czy wręcz tanecznych brzmień po gitarowe riffy.

2 lipca, godz. 21:00 - koncert i transmisja online
Neal Cassady
Energetyczna neo-psychodelia, ładne piosenki poddane garażowej obróbce. Zespół ma na swoim koncie dwie płyty: debiutancki album NIGHT HOWLER oraz Later Than You Think. Trzeci album jest w fazie miksów, niektóre utwory zostaną zaprezentowane premierowo w Betelu. Grupa wśród licznych koncertów zagrała m.in. w Radiowej Trójce w ramach OFFSESJI, w warszawskiej Zachęcie, krakowskim Bunkrze Sztuki i festiwalach Spring Break 2019, SOUNDRIVE 2016 i Jarocin 2017.

6 lipca, godz. 20:00 - koncert i transmisja online
Constant Sunset
Duet zainspirowany przez country, nostalgię i zachody słońca porzuca akustyczność pierwszej płyty, nagranej na zabawkach i popsutych instrumentach, aby przedstawić premierowo materiał z drugiego albumu "Disco And Dancing Music". Będzie dużo elektrycznych instrumentów z lat 60. i 70., a zamiast duetu - kwartet.

12 lipca, godz. 20:00 - koncert i transmisja online
NIC
Kolektyw DJ-ski tworzony przez takich artystów jak: Libront, Pastwa, KTLH. Występy NIC to mieszanka techno, ambientu, industrialu i noise’u w hipnotyzującej i mrocznej oprawie wizualnej.

23 lipca, godz. 20:00 - koncert i transmisja online
PUSSYMANTRA
Zaangażowany kolektyw artystyczno-kuratorski, aktywnie działający na platformie sztuki performance, technokultury, płynnie poruszający się w dyskursie cyber i xeno feministycznym. Eksploruje terytorium tożsamości płciowej przez pryzmat techno - aktywności i świadomych działań w cyberprzestrzeni.

5 sierpnia, godz. 18:30
Czytanie ma głos - spotkanie z Gają Grzegorzewską
Gaja Grzegorzewska – jedna z najpopularniejszych polskich pisarek kryminalnych. Wydała sześć powieści. Cztery kryminały o prywatnej detektyw Julii Dobrowolskiej. Za trzecią powieść cyklu - "Topielicę" otrzymała nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej kryminalnej powieści roku. "Betonowym pałacem" otworzyła nowy cykl thrillerów z pogranicza urban fantasy z Krakowem w roli głównej. Drugi tom cyklu to "Kamienna noc". Obecnie pracuje nad częścią trzecią trylogii. Pisała także artykuły do "Portalu kryminalnego", “Polityki", "Wprost", "Gazety Wyborczej", "Bluszcza", "Chimery" i "Men's Health".

12 sierpnia, godz. 18:30
Czytanie ma głos - spotkanie z Piotorem OPZ
Piotor OPZ - przyczajony punkowiec, niespełniony raper, szpąciciel z zamiłowania, z wykształcenia scenarzysta po Łódzkiej Szkole Filmowej. Laureat nagrody literackiej na festiwalu FAMA w 2013 i Nobla w nieodległej przyszłości. Publikował w "Lampie" i "Twórczości", od czterech lat pracuje nad głośną autobiografią pt. "Mój debiut" (pomału już kończy).

19 sierpnia, godz. 18:30
Czytanie ma głos - spotkanie z Łukaszem Orbitowskim
Łukasz Orbitowski - pisarz, publicysta. Autor m.in. powieści „Horror show” (2006), „Tracę ciepło” (2007) i „Szczęśliwa ziemia” (2013). Nominowany do nagrody Nike i Paszportów „Polityki”, laureat Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” 2012. Publikował wszędzie. Poza beletrystyką pisze felietony do „Gazety Wyborczej” i „Nowej Fantastyki”.

czerwiec-sierpień
małe-młode
Wystawy oraz multimedialny kolaż prac młodych artystów.
Rekrutacja do projektu od 15 czerwca do 3 lipca.

Więcej informacji na stronach:
FB: https://www.facebook.com/betelpub
YT: https://www.youtube.com/channel/UCC7PI6VIi1Mc7FpwEF-TR7A
IG: https://www.instagram.com/betelklub oraz https://www.instagram.com/male_mlode


Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura
w sieci.
https://www.facebook.com/events/610984799551494/
https://www.youtube.com/channel/UCC7PI6VIi1Mc7FpwEF-TR7A
Miejsce:
Klub Betel
Plac Szczepański 3
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury