POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
 
 
20-08-2017   -     
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Dożynki Dzielnicowe w Pleszowie 2017
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

os. Zgody 1
Kraków
tel. 12 644 24 32

http://www.krakownh.pl
biuro@krakownh.pl
Kraków, os. Pleszów, rynek przy ul. suchy Jar
14.00-1.00
WSTĘP WOLNY
DLA DZIECI
Wydarzenia inne
Wakacyjne miesiące to czas ciężkiej pracy wszystkich rolników. Po trudach zbiorów przychodzi jednak czas wspólnego świętowania. Tradycja obchodów Święta plonów, sięgająca dawnych czasów, wciąż pozostaje żywa. Dożynki obchodzone są również na wielu terenach wchodzących w obszar Miasta Krakowa. Każdego roku końcem sierpnia Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają mieszkańców Dzielnicy XVIII i XVII Wzgórza Krzesławickie do wspólnego podtrzymywania tej jakże ważnej i wyjątkowej tradycji.

Tegoroczne Dożynki Dzielnicy XVIII odbędą się w niedzielę 20 sierpnia w Pleszowie. Dożynki rozpocznie uroczysta Msza Święta, która rozpocznie się o godz. 14.00 w kościele pw. św. Wincentego. Po jej zakończeniu wyruszy tradycyjny już korowód dożynkowy, w którym znajdą się ubrane w stroje ludowe zespoły dożynkowe, niosące wykonane przez siebie wieńce, przedstawiciele władz i wszyscy zaproszeni goście. Korowód poprowadzi Krakowski Szwadron Ułanów.

Zgromadzeni udadzą się na rynek w Pleszowie przy ul. Suchy Jar, gdzie ok. godz. 15.30 będą miały miejsce oficjalne otwarcie Dożynek i część artystyczna. Na scenie z różnorodnym repertuarem, oczywiście na ludową nutę, wystąpią zespoły dożynkowe. Podczas całej imprezy podziwiać będzie można wieńce dożynkowe zgłoszone przez zespoły do Przeglądu. Wszystkie wieńce, które można zgłaszać w dwóch kategoriach – wieniec tradycyjny i wieniec współczesny, otrzymują nagrody. Nie są one poddawane ocenie, ze względu na bardzo wysoką staranność wykonania i trud pracy, który wkładany jest w ich przygotowanie przez każdy z zespołów.

Na najmłodszych uczestników Dożynek czekać będzie wesołe miasteczko i konkursy przygotowane przez prowadzącego imprezę – Krzysztofa Karolczyka. Nie zabraknie możliwości skorzystania z oferty ogródka gastronomicznego. Tradycyjnie na zakończenie Święta plonów – ok. godz. 19.00, Organizatorzy zaproszą wszystkich uczestników do wspólnej zabawy. Do tańca przygrywać będzie zespół Joker.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Realizacja tak dużego wydarzenia nie byłaby możliwa bez wielostronnej współpracy – sponsorów, partnerów i patronatów medialnych. A należą do nich w tym roku:

Sponsorzy:
ArcelorMittal Poland Spółka Akcyjna, Zakłady Sanitarne w Krakowie Sp. z o.o.
Partnerzy:

Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Krakowie, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Pleszowskiej, Komisariat Policji VIII w Krakowie, Straż Miejska Miasta Krakowa - Oddział III Nowa Huta

Patronat medialny:
Głos. Tygodnik Nowohucki, Pallotti.fm, RADIO nowohuckie.pl
 
http://krakownh.pl/aktualnosc/3587/dozynki-dzielnicowe-w-pleszowie.html
Miejsce:
Kraków, os. Pleszów, rynek przy ul. suchy Jar
 
Godz.
14.00-1.00
 
 

 
 
   

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2013


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury